Prihlásiť sa

Jeden komentár a všetko sa rúca. Ako sociálne siete zrýchlili bankovú krízu

Ľudia kráčajú okolo sídla najväčšej švajčiarskej banky UBS a druhej najväščej švajčiarskej banky Credit Suisse v Zürichu. Foto: TASR/AP Ľudia kráčajú okolo sídla najväčšej švajčiarskej banky UBS a druhej najväščej švajčiarskej banky Credit Suisse v Zürichu. Foto: TASR/AP

Marcové turbulencie v bankovom sektore spôsobili vynáranie spomienok na rok 2008 a ostatnú globálnu finančnú krízu. Medzi minulosťou a dneškom existuje mnoho podobností, ale aj rozdielov. Od tých čias sa totiž kadečo zmenilo. Sociálne siete boli ešte len v plienkach a prenos informácií sa odvtedy raketovo zrýchlil.

O vplyve internetu a sociálnych sietí sa často diskutuje v súvislosti so závislosťami a tým, koľko času deti, ale aj dospelí strávia pri pozeraní zábavných videí, fotiek, statusov, reklám a ďalších príspevkov. Mnohokrát dôjde v diskusiách aj na to, aký majú vplyv na informovanosť, ako sa uľahčilo šírenie hoaxov a dezinformácií a podobne. Sociálne siete však majú obrovský vplyv aj na globálne trhy, keďže niekoľkonásobne zrýchlili proces toku informácií. V dnešnej dobe môžu zamestnanci veľkého korporátu niečo nerozumné „tvítnuť“ a o minútu si to vedia všetci prečítať a do rána klesne hodnota spoločnosti o desiatky percent.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami