Všetky opatrenia v automobilizme, ktoré Brusel zavádza v mene klimatických cieľov, majú jedného spoločného menovateľa – znevýhodňujú chudobných oproti bohatým. Sociálny rozmer transformácie je tak výrazný, že zatieňuje aj menej určité obavy z nedostatku energie či straty konkurencieschopnosti. Roztváranie nožníc navyše prichádza v dobe, v ktorej má obrovské množstvo ľudí problém so zabezpečením základných životných potrieb.
Politika Európskej únie vo sfére automobilizmu je jedným z opatrení, ktoré do bežného života obyvateľov starého kontinentu zasahujú najviac. Jej dopad však nie je rozložený plošne, ale, žiaľ, najviac ovplyvňuje tých, ktorí majú najhlbšie do vrecka, a naopak, najmenej ľudí s tučnými kontami.
Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.
Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]