Vznikajú sociálne siete na prenos údajov odolných voči cenzúre. Majú šancu uspieť v súťaži s gigantmi?

Používanie sociálnych sietí na komunikáciu a šírenie informácií sa už stalo bežnou rutinou takmer každého z nás. Denné surfovanie po Facebooku, Twitteri či Instagrame predstavuje akýsi druh sociálnej interakcie, ktorá denno-denne ovplyvňuje naše názory a rozhodovacie procesy.

Ilustračné foto: TASR/AP Ilustračné foto: TASR/AP

Tak ako akékoľvek iné odvetvia, aj priestor sociálnych médií sa neustále vyvíja a je len otázkou času, keď sa na trhu objavia nové a inovatívnejšie sociálne siete, ktoré nahradia súčasných lídrov brandže. Ako sa vraví, nič netrvá večne a neustále vznikajú nové nápady a myšlienky, ktorých transformácia do reálnej podoby môže priniesť pozoruhodnú inováciu.

Sociálne siete fungujúce v aktuálnej verzii internetu Web 2.0 sú častokrát kritizované za svoje nedostatky v oblasti decentralizácie, cenzúry či nedostatočnej kontroly používateľov. Aj z tohto dôvodu čoraz viac naberajú na popularite decentralizované sociálne siete, ktoré tieto problémy riešia a poskytujú používateľom vyššiu autonómiu pri používaní sociálnych sietí.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Kliknite na tlačidlo Poslať email a obdržíte odkaz na registráciu. Tým súhlasíte s obchodnými podmienkamiochranou súkromia.