Prihlásiť sa

Manažér Penty Martin Danko: Woke kultúra sa u nás presadzuje najmä plazivým tlakom anglosaských korporácií

Martin Danko: Foto: Penta Investments Martin Danko: Foto: Penta Investments

O tom, ako sa v slovenských pomeroch pretláča pre nás cudzia politika firemnej rozmanitosti, inkluzívnosti a zelenej agendy, sme sa rozprávali s manažérom pre vonkajšie vzťahy Penta Investments Martinom Dankom. „To, čo nie je prirodzené a normálne, sa časom ukáže ako neživotaschopné,“ myslí si Danko, podľa ktorého je stredná Európa voči tejto agende odolnejšia. „Možno je to aj tým, že naši ľudia majú skúsenosť s komunizmom a je v nás zabudovaný odpor proti zväzáckemu aktivizmu. Domnievam sa, že to kyvadlo sa začne vracať do normálu aj v anglosaskom svete. Len dúfam, že dovtedy to u nás nestihne zapustiť korene do takej miery, že to budeme iba s veľkým úsilím vracať späť.“

Najmä v nadnárodných korporátoch sa v poslednom období presadzuje nová podoba takzvanej „spoločenskej zodpovednosti“ firiem, ktorá je namierená na presadzovanie klimatických cieľov, inkluzívnosť a rôzne dúhové politiky. Manažéri o tom na Slovensku zatiaľ neradi hovoria, vy ste však v nedávnej diskusii Štandardu spomenuli, že s tým máte nepríjemnú skúsenosť. O čo ide?


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami