Prihlásiť sa

Štefan Bučko napísal skvelú knihu. O poézii a jeho vzťahu k nej

Bratislava má nový divadelný priestor, sídli v òom Teatro Colorato Na snímke herec Štefan Bučko pri recitácii ukážky z inscenácie Časy, časy, mrcha časy z Hviezdoslava počas slávnostného otvorenia nových priestorov divadla Teatro Colorato. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Štefan Bučko vyštudoval v Malinove na strednej škole kvetinárstvo a sadovníctvo a následne bol prijatý na herectvo. Keď sa ho riaditeľ školy pýtal, prečo nebude pokračovať v štúdiách v Ledniciach, zarecitoval na maturitnom večierku báseň Zakliata Panna vo Váhu a divný Janko. Po tomto výkone už všetci rozumeli, že mu je súdené venovať sa slovu.

Ak by ste mali v ankete odpovedať na otázku, koho zo súčasných hercov považujete za najerudovanejšieho interpreta alebo starším slovníkom povedané – recitátora, iste by sa na prvých priečkach umiestnil Štefan Bučko, respektíve v tomto prípade presnejšie doc. Štefan Bučko, vysokoškolský pedagóg, ktorému Vysoká škola múzických umení vydala knihu s jednoduchým avšak príslovečným názvom: Ja, báseň.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami