Prihlásiť sa

Otcovia a matky – komédia o škole obnažuje rodičov

Otcovia a matky. Zdroj: FB Letné kino na amfiteátri v Banskej Bystrici Záber z filmu Otcovia a matky. Foto: FB/Otcové a matky

Poznáte český film Vlastníci? Bytová schôdza ilustruje fungovanie celej spoločnosti. Niečo podobné by sa dalo nakrútiť aj o rodičovskom združení. Režisérka Paprika Steen sa o to pokúsila. Film Otcovia a matky je o rodičoch, ktorí majú deti na prominentnej škole.  

Dielo vzniklo v dánsko-nórskej koprodukcii a spĺňa to, čo od severských filmov očakávate: je neokázalé, civilné, obsahuje presnú sociologickú kresbu a ostrý humor. Možno ste mali možnosť vidieť iný režisérkin film Sviatky pokoja a mieru, ktorý naše televízie už uviedli. Počas Vianoc sa schádza široká rodina a odkrývajú sa staré traumy a tajomstvá. Ani v tomto prípade a ani vo filme Otcovia a matky nejde o vážne tragédie. Filmy rešpektujú komediálny žáner, čo však neznamená, že všeličo v pozadí nenaznačia.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami