V Starom meste rastie nová oddychová zóna
Ako na svojom facebookovom profile informuje Mesto Košice, s prvými prácami na revitalizácii vnútrobloku Kuzmányho začala v priebehu prvého júlového týždňa spoločnosť Cesty Košice, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. Práce sa postupne rozbehli aj na revitalizácii vnútrobloku Branisková, ktorú má na starosti rovnaká spoločnosť.
V priestore vnútroblokov sa vo štvrtok uskutočnil kontrolný deň, na ktorom zástupcovia zhotoviteľa informovali vedenie mesta a ďalších prítomných o postupe prác. Tie naďalej pokračujú a revitalizácia by mala byť hotová do konca októbra tohto roka. Na doposiaľ nevyužívaných plochách týchto parkov sa vybudujú detské ihriská, dažďové záhrady, chodníčky, ihriská na športové aktivity a venčoviská.
Doplní sa verejné osvetlenie, lavičky, pätník a ďalšie prvky drobnej architektúry. Zazelením sa okrem zlepšenia ekologickej stability vytvorí aj atraktívny verejný priestor pre športové aktivity a príjemné trávenie voľného času. Zhotoviteľ zároveň ubezpečil, že sa nebudú rúbať žiadne stromy. Práve naopak, v rámci projektu sa zeleň ešte doplní – informovalo mesto na svojom profile.
Foto: FB Mesto Košice










