Prímestský tábor Magistráčik absolvovalo vyše 50 detí, prijalo ich vedenie mesta
O štvrtom ročníku Magistráčika informovalo na svojom facebookovom profile mesto Košice. Piaty deň turnusu bol pre malých táborníkov nielen edukačný, ale najmä výnimočný. V centre Košíc boli pre deti pripravené potulky po historických pamiatkach.
Tradičnou záverečnou bodkou bola návšteva Historickej radnice na Hlavnej ulici, kde malých táborníkov za účasti rodičov prijala námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová. Deti sa odfotografovali pod unikátnym erbom mesta a zapísali sa do pamätnej kroniky.
Mesto poďakovalo referátu sociálnych vecí Magistrátu mesta Košice, od ktorého pôvodne vzišla myšlienka pripraviť prímestský letný tábor pre deti zamestnancov mesta. Za spoluprácu poďakovalo tiež Dopravnému podniku mesta Košice, a.s., Mestskej polícii Košice, referátu civilnej ochrany a mnohým ďalším. „Veľká vďaka patrí aj animátorom z radov zamestnancov mesta, ktorí dohliadali a dávali pozor na deťúrence, aby ich každý deň mohli vrátiť rodičom celé a zdravé,“ uvádza mesto.
Foto: FB Mesto Košice














