|   2023-08-26 12:37:09

Prímestský tábor Magistráčik absolvovalo vyše 50 detí, prijalo ich vedenie mesta

O štvrtom ročníku Magistráčika informovalo na svojom facebookovom profile mesto Košice. Piaty deň turnusu bol pre malých táborníkov nielen edukačný, ale najmä výnimočný. V centre Košíc boli pre deti pripravené potulky po historických pamiatkach.

V Starom meste rastie nová oddychová zóna

Mohlo by Vás zaujímať V Starom meste rastie nová oddychová zóna

Tradičnou záverečnou bodkou bola návšteva Historickej radnice na Hlavnej ulici, kde malých táborníkov za účasti rodičov prijala námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová. Deti sa odfotografovali pod unikátnym erbom mesta a zapísali sa do pamätnej kroniky.

Hodinová veľká prestávka nebude. Ministerstvo školstva sa dohodlo na jej skrátení

Mohlo by Vás zaujímať Hodinová veľká prestávka nebude. Ministerstvo školstva sa dohodlo na jej skrátení

Mesto poďakovalo referátu sociálnych vecí Magistrátu mesta Košice, od ktorého pôvodne vzišla myšlienka pripraviť prímestský letný tábor pre deti zamestnancov mesta. Za spoluprácu poďakovalo tiež Dopravnému podniku mesta Košice, a.s., Mestskej polícii Košice, referátu civilnej ochrany a mnohým ďalším. „Veľká vďaka patrí aj animátorom z radov zamestnancov mesta, ktorí dohliadali a dávali pozor na deťúrence, aby ich každý deň mohli vrátiť rodičom celé a zdravé,“ uvádza mesto.

Foto: FB Mesto Košice