|   2023-08-25 13:40:44

V Starom meste rastie nová oddychová zóna

Ako na svojom facebookovom profile informuje Mesto Košice, s prvými prácami na revitalizácii vnútrobloku Kuzmányho začala v priebehu prvého júlového týždňa spoločnosť Cesty Košice, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. Práce sa postupne rozbehli aj na revitalizácii vnútrobloku Branisková, ktorú má na starosti rovnaká spoločnosť.

Na Popradskej ceste šofér prikryl auto bilbordom

Mohlo by Vás zaujímať Na Popradskej ceste šofér prikryl auto bilbordom

V priestore vnútroblokov sa vo štvrtok uskutočnil kontrolný deň, na ktorom zástupcovia zhotoviteľa informovali vedenie mesta a ďalších prítomných o postupe prác. Tie naďalej pokračujú a revitalizácia by mala byť hotová do konca októbra tohto roka. Na doposiaľ nevyužívaných plochách týchto parkov sa vybudujú detské ihriská, dažďové záhrady, chodníčky, ihriská na športové aktivity a venčoviská.

7 dní v kocke: Pellegrini sa zobudil. A vyvolal poplach

Mohlo by Vás zaujímať 7 dní v kocke: Pellegrini sa zobudil. A vyvolal poplach

Doplní sa verejné osvetlenie, lavičky, pätník a ďalšie prvky drobnej architektúry. Zazelením sa okrem zlepšenia ekologickej stability vytvorí aj atraktívny verejný priestor pre športové aktivity a príjemné trávenie voľného času. Zhotoviteľ zároveň ubezpečil, že sa nebudú rúbať žiadne stromy. Práve naopak, v rámci projektu sa zeleň ešte doplní – informovalo mesto na svojom profile.

Foto: FB Mesto Košice