Prihlásiť sa

V údajnom masovom hrobe v Kanade sa pozostatky tiel nenašli. Horeli kostoly vinou hoaxu?

Rezidenčná škola Pine Creek v Manitobe. Zdroj: Národné centrum pre pravdu a zmierenie Rezidenčná škola Pine Creek v Manitobe. Zdroj: Národné centrum pre pravdu a zmierenie

„So zármutkom sledujem správy, ktoré prichádzajú z Kanady o znepokojujúcom objave pozostatkov 215 detí. Pripájam sa ku katolíckej cirkvi v Kanade a kanadským obyvateľom, ktorých traumatizovala táto šokujúca správa, vyjadrujem svoju blízkosť,“ uviedol pápež František pred dvoma rokmi v júni vo svojej reakcii na medializovanú správu o objavení údajného masového hrobu na pozemku bývalej cirkevnej internátnej školy v meste Kamloops v provincii Britská Kolumbia.

Kanadského premiéra Justina Trudeaua vtedy vyjadrenie pápeža sklamalo a žiadal od katolíckej cirkvi uznanie zodpovednosti a ospravedlnenie. Pápež František tak nasledujúci rok urobil hneď dvakrát, začiatkom apríla sa ospravedlnil kanadskej delegácii vo Vatikáne a koncom júla si naplánoval „cestu pokánia“ a ospravedlnil sa aj na kanadskej pôde. Práve v tejto pôde sa vraj v máji 2021 našli masové hroby detí v areáloch škôl spravovaných katolíckou cirkvou. 


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami