Tunel 29. Dramatický útek sa stal symbolom ľudskej túžby po slobode

Berlín sa po druhej svetovej vojne stal lakmusovým papierikom, ktorý ukazoval pomer síl jadrových mocností. Múr, ktorý bol symbolom studenej vojny nedelil len západný a východný svet, ale aj rodiny.

Reprofoto: Youtube Záber z filmu Tunel 29. Reprofoto: Youtube

Joachim Rudolph ako dieťa zažil dramatický koniec druhej svetovej vojny v Nemecku. Postupujúce oslobodzovacie jednotky sa brutálne mstili nemeckým civilistom za zverstvá, ktoré napáchali nemeckí vojaci na ich území.

Masaker neobišiel ani jeho rodinu. Joachim s matkou a súrodencami však prežili a v troskách Berlína bojovali o holý život. Mesto bolo rozdelené na zóny, ale prechod z jednej do druhej možný bol. Situácia sa zostrovala tak, ako sa prehlbovala studená vojna. Obyvatelia Berlína udalosti vnímali, ale boli zahltení svojimi bežnými problémami.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Po kliknutí na tlačidlo Registrovať sa Vám bude na uvedenú e-mailovú adresu doručená správa s odkazom pre dokončenie procesu registrácie. Kliknutím na odkaz v zaslanej správe vyjadríte súhlas so Všeobecnými obchodnými podmienkami Prémiového Obsahu a potvrdíte, oboznámenie sa s Podmienkami k ochrane súkromia.