|   2024-01-05 15:32:49

Zdena Sloviková už nie je riaditeľkou Strediska sociálnej pomoci v Košiciach

Útoky v košickej MHD sa stupňujú. Začína to byť vážny problém

Mohlo by Vás zaujímať Útoky v košickej MHD sa stupňujú. Začína to byť vážny problém

Na základe dohody s mestom bývalá riaditeľa splnomocnila na riadenie strediska dvoch zamestnancov SSPmK. „Mesto spolu s klientmi SSPmK vyslovuje pani Slovikovej úprimné poďakovanie za odvedenú prácu, vďaka ktorej merateľným spôsobom výrazne zvýšila kvalitu poskytovaných služieb v zariadení,“ dodal magistrát.

Opačný názor na pôsobenie Slovikovej ale má niekoľko zamestnankýň zariadenia, ktoré vlani v septembri pred poslancami mestského zastupiteľstva upozornili napríklad na údajné chaotické riadenie, šikanovanie na pracovisku, nevhodné pracovné podmienky či vysokú fluktuáciu. Na decembrovom zasadnutí MsZ zas ďalšie zamestnankyne tieto tvrdenia vyvracali.

Mesto na Spiši otvorí cvičebňu. Čo všetko ponúkne zariadenie po 300-tisícovej investícii?

Mohlo by Vás zaujímať Mesto na Spiši otvorí cvičebňu. Čo všetko ponúkne zariadenie po 300-tisícovej investícii?

V zariadení bola od septembra vykonaná finančná kontrola. Nevenovala sa pracovným či medziľudským vzťahom v SSPmK. Poslanci v decembri schválili uznesenie, v ktorom požiadali primátora Jaroslava Polačeka o vykonanie previerky v SSPmK, ktorá by sa zamerala na dodržiavanie zákonných povinností či preverenie podnetov a sťažností predložených zamestnancami a klientmi tohto zariadenia. Schválili aj zloženie kontrolnej skupiny.

Deväťdesiatnik Rudolf Schuster: Úprimná spoveď prezidenta

Mohlo by Vás zaujímať Deväťdesiatnik Rudolf Schuster: Úprimná spoveď prezidenta

Zároveň primátora požiadali, aby najneskôr na najbližšom rokovaní MsZ predložil návrh na odvolanie Slovikovej z postu riaditeľky SSPmK. Primátor tieto uznesenia nepodpísal. Ako jeden z dôvodov pozastavenia výkonu uznesení uviedol práve jej rezignáciu na funkciu s účinnosťou od 1. januára.

(tasr)