O tom, ako sa na Slovensku vychovávajú krasokorčuliari, kedy je najlepšie začať s krasokorčuľovaním a čo obnáša krasokorčuliarska tréningová rehoľa, sme sa porozprávali s členkou Trénersko-metodickej komisie Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu a hlavnou trénerkou klubu Kraso Hamikovo Petrou Nétryovou.
Slovenské krasokorčuľovanie má za sebou bohatú a úspešnú minulosť. Karol Divín, Hilda Múdra, Ondrej Nepela, Agnesa Buřilová, Jozef Sabovčík, Eva Križková-Ďurišinová či Martin Skotnický. Po rokoch hľadania všetko nasvedčuje tomu, že slovenské krasokorčuľovanie našlo svoj nový diamant. Adam Hagara, stále iba sedemnásťročný talent, vyhral v tejto sezóne podujatie juniorskej Grand Prix v Linzi, vo finále juniorskej Grand Prix v Pekingu bol tretí, na ZOH mládeže v juhokórejskom Kangnungu získal striebornú medailu a na juniorských majstrovstvách sveta v Tchaj-pej skončil na skvelom treťom mieste! Bodku za úspešnou sezónou napíše tento nevšedný krasokorčuliarsky talent na MS v kanadskom Montreale (20. – 24. marec).
Čo hovoríte na aktuálnu sezónu Adama Hagaru a jeho úspechy? Určite ste aspoň z diaľky jeho krasokorčuliarske napredovanie sledovali aj v minulých rokoch. Dalo sa čakať, že raz príde sezóna, v ktorej definitívne prerazí a začne napĺňať svoj krasokorčuliarsky potenciál aj na medzinárodnom ľade?