Kapitál krváca, investori odchádzajú. Sebadeštrukčné tendencie EÚ pokračujú

Európa stagnuje a jej produktivita zaostáva. Európu čaká ťažký boj, aby dohonila rast USA. Európsky priemysel volá o pomoc. Toto sú úryvky z niektorých titulkov v médiách ako Financial Times a Reuters. Ide však o dlhodobú realitu, nie o náhly stav vecí.

21. marca sa v Bruseli konal prvý Summit o jadrovej energii, na ktorom rokovali vládni lídri, generálni riaditelia a jadroví experti z 37 krajín s cieľom dosiahnuť čisté nulové emisie do roku 2050. Foto: FB 21. marca sa v Bruseli konal prvý Summit o jadrovej energii, na ktorom rokovali vládni lídri, generálni riaditelia a jadroví experti z 37 krajín s cieľom dosiahnuť čisté nulové emisie do roku 2050. Foto: FB

Dokonca aj najnovšie údaje z konca minulého roka ukazujú, že hospodárstvo Európskej únie stagnovalo a dosiahlo horšie výsledky, než sa očakávalo. Predovšetkým sa jej darí citeľne horšie ako ekonomike USA, ktorej hrubý domáci produkt vlani vzrástol o dva a pol percenta, čím prekonal očakávania. 

Rastieme teda príliš pomaly, pretože kapitálový trh nefunguje tak, ako by mal, trpíme nedostatočnými investíciami, nadmernou reguláciou a starne nám populácia. Európski lídri sa však dlho tvárili, že zelená transformácia v kombinácii s prísnymi pravidlami idú ruka v ruke s hospodárskym rastom.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami