Isaac Asimov, Stephen Hawking a poodhalené tajomstvo večnosti

Sviatky Veľkej noci nás pozývajú na náboženské úvahy o večnosti. Existuje však aj iná cesta, ktorá síce veľa hovorí o vede, ale pútavejšie sú jej apokryfné verzie v sci-fi literatúre. Veľká téma, ktorá si vyžaduje autora s veľkým rozhľadom. Pozvanie prijal profesor Vasil Lipitsky.

profimedia-0112390340 Profesor Stephen Hawking (1942-2018). Foto: Profimedia

Kto z nás by si neprial prejsť sa spolu s dinosaurami, stretnúť sa s Júliusom Caesarom alebo spoznať našich pôvodných potomkov? Inými slovami, kto z nás by netúžil cestovať v čase? Hoci takéto niečo veľmi pravdepodobne v reálnom živote nezažijeme, ale nemusíme až tak zúfať, pretože ešte stále existuje fantázia, obzvlášť v sci-fi knihách. Autori takýchto kníh sršali nápadmi, ktoré často predbiehali skutočný život, a preto stojí za to, aby sme im venovali zaslúženú pozornosť.

V roku 1955 vydal slávny autor Isaac Asimov román s názvom Koniec večnosti (The End of Eternity), ktorý nám má čo povedať ešte aj dnes a mnohí čitatelia tento román právom považujú za jeho najlepšiu knihu. Na jej základe vznikli aj celovečerné filmy –v roku 1976 v Maďarsku a o pár rokov neskôr, v roku 1987 aj v Sovietskom zväze.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami