Slováci prišli s USA o trojgólové vedenie, napokon sa v predĺžení naladili na kľúčové zápasy

Slovenskí hokejisti dosiahli na tohtoročných majstrovstvách sveta druhé víťazstvo. Po triumfe nad Kazachstanom senzačne zdolali favorizovaný tím USA 5:4 po predĺžení. Je to výsledok, ktorý by sme pred zápasom brali všetkými desiatimi, po priebehu sa však trochu máli. Slováci majú napokon po troch stretnutiach na konte päť bodov a vykročené k splneniu hlavného cieľa, ktorým je postup zo základnej B-skupiny.

USA - Slovensko Radosť slovenských hokejistov po výhre nad USA v predĺžení. Foto: TASR/Michal Runák

Triumf Slovenska nad Spojenými štátmi americkými, hoci po predĺžení, možno pokojne označiť za jedno z najväčších prekvapení doterajšieho priebehu aktuálnej edície majstrovstiev sveta.

Američania totiž prišli do Česka s mimoriadne kvalitným tímom plným hviezd svetového hokeja z NHL. Ich jednoznačnou ambíciou je ukončiť vyše šesťdesiatročné čakanie na majstrovský titul. Tento plán však začína mať výrazné trhliny, keďže po úvodnej prehre so Švédskom nestačili ani na kolektív spod Tatier.

Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami