|   2025-06-24 15:29:23

Po búrkach bez elektriny: tisíce domácností čakajú na obnovenie prúdu

Elektrikári a elektromontéri na strednom Slovensku v utorok intenzívne pracujú na obnove dodávok elektriny po silných búrkach, ktoré v noci z pondelka na utorok zasiahli takmer všetky oblasti.

Podľa informácií Stredoslovenskej distribučnej bolo v pondelok v noci bez elektriny až 50-tisíc domácností.

Najviac postihnutý bol Trenčiansky, Žilinský a Banskobystrický kraj.

V utorok popoludní zostávalo bez prúdu ešte približne 2 000 odberných miest, pričom ide o menšie lokality roztrúsené po viacerých okresoch.

„Žiadna z porúch už nemá dosah na väčší počet domácností. Väčšinou ide o desiatky, výnimočne o 200 až 300 domácností v jednej lokalite,“ uviedol Miroslav Gejdoš, špecialista externej komunikácie Stredoslovenskej distribučnej.

Pracovníci v teréne čelia komplikovanejším a náročnejším opravám, najmä v horských a ťažko prístupných oblastiach, kde vietor poškodil vedenia a stĺpy.

Podľa Gejdoša sa počet domácností bez elektriny bude do večera ešte výrazne znižovať, keďže tímy elektrikárov pracujú nepretržite.

Distribučná spoločnosť zároveň žiada obyvateľov o trpezlivosť.

(tasr, red)