Vypočujú zatknutých policajtov, Gašparovi a ďalším hrozí väzba

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Foto: Jakub Kotian/TASR

Prokurátor navrhuje väzobné stíhanie pre osem osôb. Obvinil ich zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčných trestných činov a zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.

 Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS) začne v sobotu od 12. hodiny rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na väzobné stíhanie ôsmich zadržaných bývalých vysokopostavených policajných funkcionárov.

Predbežne s výsluchom obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara by mal začať ako s predposledným. O predbežnom poradí výsluchov obvinených TASR informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Prvý sa začne výsluch bývalého funkcionára Ministerstva vnútra SR Martina F., nasledovať bude výsluch bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Petra H. a bývalého vysokopostaveného funkcionára finančnej spravodajskej jednotky NAKA Mariána Z. Ako posledný by mal byť vypočutý bývalý riaditeľ finančnej jednotky NAKA Bernard S.

Prokurátor ÚŠP podal návrh na väzobné stíhanie ôsmich osôb zadržaných vo štvrtok (5. 11.) v rámci akcie NAKA v sobotňajších skorých ranných hodinách. Obvinenie vyšetrovateľ NAKA vzniesol pre viaceré trestné činy, okrem iného pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy a trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

(tasr)

Ďalšie články od Redakcia
Ďalšie články
„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

Po tom, čo šéf Kremľa Vladimir Putin spustil čiastočnú mobilizáciu, objavili sa na internete vtipné videá s opitými odvedencami, ale aj správy o nedostatočnom výcviku mužov. Zaznievali slová ako fiasko či fraška. Český bezpečnostný expert Jan Ludvík však varuje, aby sme neboli ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande.