Madonna ohlásila turné k 40. výročiu svojej hudobnej kariéry, zároveň pripravuje biografiu

Na archívnej snímke z 12. septembra 2021 americká popová speváčka Madonna reční na odovzdávaní hudobných cien MTI Video Music Awards v New Yorku. Madonna pri príležitosti 40. výročia vydania svojho debutového albumu oznámila svetové turné. Foto: TASR/AP

Americká popová speváčka Madonna pri príležitosti 40. výročia vydania debutového albumu oznámila v utorok svetové turné. TASR informáciu prevzala zo spravodajskej stanice BBC News.

Madonna (64), vlastným menom Madonna Louise Cicconeová, na avizovanom turné predstaví piesne z celej svojej kariéry – od debutového počinu Madonna (1983) po najnovší štúdiový album Madame X (2019).

Turné s názvom „The Celebration Tour“ bude mať celkovo 35 zastávok. Madonnino predchádzajúce turné „Sticky & Sweet Tour“ (august 2008 – september 2009) je s tržbami 411 miliónov dolárov najvýnosnejším koncertným turné ženskej interpretky v histórii.

Turné sa začne v júli v kanadskom Vancouveri. Speváčka následne zavíta do Londýna, New Yorku, Barcelony, Paríža či Štokholmu. Sériu koncertov Madonna ukončí 1. decembra v holandskom Amsterdame. Oznámenie nového svetového turné prichádza v čase, keď umelkyňa pripravuje filmovú biografiu na základe svojho životného príbehu, všíma si AFP.

Minulý rok vyšla kompilácia Finally Enough Love: 50 Number Ones, ktorá zahŕňa celú jej kariéru a obsahuje tanečné remixy jej najväčších hitov. Dvadsiatka z týchto skladieb sú raritné nahrávky, ktoré sa dočkali svojho prvého oficiálneho vydania.

(tasr, min)

Ďalšie články