Azda si nemyslíte, že súčasní muži sú mužní? A navyše sú najväčší idioti, hovorí teoretik médií Norbert Bolz

Norbert Bolz. Foto: Profimedia.sk

Krátko pred svojím odchodom do dôchodku v roku 2018 sa musel Norbert Bolz, profesor mediálnych štúdií na Technickej univerzite v Berlíne, zodpovedať rektorovi za svoje provokatívne tweety. Dnes patrí k najhlasnejším kritikom vysokoškolského prostredia a súčasnej politiky. Zatiaľ čo mnohí ho obviňujú, že sa v posledných piatich rokoch zradikalizoval, on tvrdí, že si iba užíva absolútnu slobodu človeka, ktorý sa už nestará o svoj spoločenský status. S Norbertom Bolzom hovoríme pri príležitosti vydania jeho novej knihy Starý biely muž: obetný baránok jedného národa.

Pán Bolz, boli ste asistentom legendárneho teológa Jacoba Taubesa. Existuje niečo, čo ste z jeho excentrickosti prebrali?

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]