Michalovce dali prvý gól, no body im to neprinieslo

MICHALOVCE – MFK Zemplín Michalovce cestoval v šiestom kole Niké ligy na Záhorie, kde síce strelil prvý gól v novej sezóne, ale napriek polčasovému vedeniu 1:0 podľahol Skalici 1:2.

V siedmej minúte poriadne chybovala skalická obrana. Száraz dlhým nákopom vyslal Jánošíka do nájazdu na Lukscha, no hosťujúci krídelník netrafil bránku. V 31. minúte Šimko dotlačil Podhorina k odkopnutiu lopty. Následne prišiel prudký center pred Lukschovu bránku. Pavúk bol vo vzduchu úplne osamotený, priestor troch žrdí však minul.

V 36. minúte si prvý zákrok duelu pripísal Luksch, Danko ho takmer prekonal z polovice ihriska, no gólman jeho ďalekonosný pokus vytesnil nad brvno. V 37. minúte Zemplínčania prvýkrát v ročníku skórovali. Lopta sa odrazila na ľavé krídlo, kde si ju spracoval Pavúk a napálil ju k vzdialenejšej tyči – 0:1.

V 49. minúte bolo opäť vyrovnané. Presným zásahom skončila hneď prvá strela Skalice na bránku. Vlasko a Sobczyk pripravili pozíciu Matejovovi, ktorý ukážkovou ranou spoza pokutového územia prestrelil bezmocného Száraza – 1:1. V 53. minúte Dankov center z rohu smeroval na nabiehajúceho Pavúka, ktorý pálil privysoko, hoci bol úplne sám.

V 65. minúte útočná akcia Skaličanov skončila na Yaovi, ktorý po kontakte s brankárom Szárazom spadol na zem a hlavný arbiter odpískal pokutový kop. Vlaskovu prudkú nízku strelu Száraz chytiť nedokázal – 2:1. V 87. minúte bolo Issove zakončenie ešte potlačené Pavúkom. Veľmi dobrý zákrok vytiahol Luksch. V druhej nadstavenej minúte mal veľkú šancu Sobczyk, a úplne sám pred bránkou zlyhal. Skalica otočila duel s Michalovcami a nad Zemplínom zvíťazila o gól 2:1.