Prihlásiť sa

Zastavme facebookovú politiku

Anna Záborská. Zdroj: FB Anna Záborská. Zdroj: FB

Ak sme si mysleli, že po voľbách bude politika opäť práca v parlamente a v kuloároch, tak sme sa asi mýlili. Opäť horia fejsbúky, ako povedal ktorýsi klasik. Čo ma mrzí je, že tomuto podliehajú aj kresťania v politike.

Napríklad taká výstava BODY WORLDS v Bratislave. To, že je to pornograficko-nekrofilná výstava som napísala už dávnejšie. Niet o tom sporu. Treba na to verejne poukázať. 

Ale:
1) NIE po funuse, keď výstava už beží
2) NIE klamlivými vyjadreniami ako sa urobí zmena zákona, keď zákon dobrý už je, lebo sa presne z tohto dôvodu už menil pred pár rokmi
3) teraz je čas na neformálnu debatu s Úradom verejného zdravotníctva, či s nadriadeným Ministerstvom zdravotníctva, aby konali urýchlene v mene zákona, keďže podnet proti danej výstave už bol podaný.

Viete, kritizujeme kadekoho, že rozdeľuje spoločnosť, je dezinformátor, že vypisuje tirády na sociálne siete, ale brvno vo vlastnom oku často nevidíme.

Zastavme to. Vráťme sa k politike, ako remeslu hľadania spoločného dobra. To znamená, že viac času budeme venovať konaniu dobra ako písaniu statusov, natáčaniu videí a plateniu si reklamy na fejsbúku či iných sieťach.

Zverejnenie vecí je v politike potrebné, treba ale poznať mieru a hlavne si treba zvážiť, koľko času venujeme písaniu statusov a koľko robeniu politiky.

My všetci v politike vieme, že buď robíme politiku alebo svoje PR. Deň má iba dvadsaťštyri hodín a týždeň sedem dní pre každého. Treba nájsť mieru a nerobiť z politiky kabaret.

Rubrika Hyde park slúži ako priestor pre publikovanie názorov, postojov a tém osobností z rôznych oblastí života a diania v spoločnosti. Texty nevyjadrujú názor redakcie. 


Anna Záborská