Prihlásiť sa

Trump pripustil, že jeho viceprezidentom by mohol byť Tucker Carlson

LIV Golf Bedminster Invitational Golf Tucker Carlson a Donald Trump. Foto: Profimedia.sk

Bývalý americký prezident Donald Trump si medzi potenciálnymi kandidátmi na svojho viceprezidenta vie predstaviť aj moderátora a komentátora Tuckera Carlsona. Vyhlásil to v podcaste Clay Travis & Buck Sexton Show. Ich vzájomný vzťah však nie je ideálny.

„Mám Tuckera rád, myslím, že by som to zvážil,“ povedal Trump na možnosť, že by Carlsona postavil do druhej najsilnejšej pozície v krajine. „Má úžasný zdravý rozum. Viete, keď sa hovorí, že vy ste konzervatívci alebo ja som konzervatívec, nie je to tak, že sme konzervatívci, máme zdravý rozum,“ dodal.

Nebolo to vždy ideálne

Keď v roku 2020 Trump vyhlasoval, že voľby boli sfalšované, Carlson v uniknutých súkromných správach písal, že je „z neho vyčerpaný“. „Šialene ho nenávidím,“ znela najznámejšia správa. V marci tohto roku sa však vyjadril, že Trumpa „miluje“, a vyčerpaný bol z komunikácie s jeho politickým tímom.

Po tom, čo v apríli Tuckera stiahli z éteru stanice Fox News – išlo o mimosúdnu dohodu televízie so spoločnosťou na výrobu hlasovacích automatov Dominion – založil moderátor na sociálnej sieti vlastný formát „Tucker on Twitter“. Ten je niečím medzi podcastom a reláciou a má pravidelne vyššiu sledovanosť ako jeho predošlá domovská televízia.

Miernym favoritom je Trump

Jednou z epizód bolo aj interview z 23. augusta s Donaldom Trumpom, naplánované tak, aby sa krylo s predvolebnou debatou republikánskych kandidátov na Fox News. Trump tieto debaty pravidelne ignoruje a bez ohľadu na to vedie v predvolebných prieskumoch približne o štyridsať percentuálnych bodov pred dvojkou – floridským guvernérom Ronom DeSantisom.

Prieskumy teda naznačujú, že proti súčasnému prezidentovi Joeovi Bidenovi sa opäť postaví Trump. Prezidentské voľby sú naplánované na 5. novembra 2024.

Trump je zároveň miernym favoritom na víťazstvo. Aktuálne prieskumy totiž ukazujú, že Trumpa by volilo 49 percent voličov oproti 45 percentám, ktorí by podporili Bidena. Pravdepodobný republikánsky kandidát tiež proti Bidenovi vedie v piatich zo šiestich kľúčových štátov.


Samuel Burda