Godzone film cez víkend sledovalo takmer 40 000 ľudí

10 Foto: tím Godzone

V piatok a v sobotu večer sa konala očakávaná premiéra nového slovenského filmu, nakrúteného tímom projektu Godzone. Šlo o obdobu každoročného evanjelizačného koncertného turné tohto projektu.

Premiéra koncertného filmu sa niesla vo veľkom očakávaní. Unikátna „korona premiéra“ sa z kinosál preniesla do obývačiek všetkých, ktorí film túžili vidieť. Premiére chýbal červený koberec, ale ako sa diváci po odsledovaní filmovej snímky mohli dozvedieť, to nie je „To, na čom záleží“. V tomto filme nešlo o prestíž, známe herecké mená či spevácke výkony, ale o ohlásenie evanjelia Ježiša Krista a jeho posolstva spôsobom, ktorý nanovo zasiahne. 

Z nakrúcania filmu. Foto: tím Godzone

Do slovenských obývačiek tak vstúpilo prvé filmové spracovanie Godzone tour. Online premiéru si za dva dni spolu pozrelo takmer 40 000 divákov. Tvorcovia môžu teda premiéru považovať za úspešnú, čo dokazujú aj reakcie divákov:

„Tohtoročné Godzone bolo úžasné, je krásne, že ho ani korona nezastavila, ale práve naopak, priniesla ho všetkým aj z pohodlia domova. Pozerali sme druhýkrát. Najviac sa nás dotkol záver s poznaním, že to, na čom najviac záleží, sme MY. Dnešný dátum je pre nás významný a vo filme sme našli osobný zmysel našej cesty. Ďakujeme.“ (Lenka)

„Silné v každom ohľade.“ (Peter)

„Bolo to neskutočné! Krásny umelecký, ale hlavne duchovný zážitok. Všetko bolo skvelé, piesne nádherné, svedectvá silné. Som rada, že som sa mohla tohtoročného Godzone tour zúčastniť a dokonca z pohodlia svojho domova.“ (Lýdia)

Z nakrúcania filmu. Foto: tím Godzone

Okrem prepracovanej pódiovej produkcie, chválových piesní, divadelnej scénky či skutočných životných svedectiev odzneli vo filme aj povzbudivé slová katolíckeho kňaza Jána Buca. A čo na to tvorcovia?

„Sme v nekonečnom úžase a bázni. Veríme, že toto je to, čo musíme ako kresťania prinášať – nádej. A nechceme ustať. Ľudia v období ako je toto, a to, ktoré nás ešte len čaká, potrebujú počuť radostnú správu evanjelia a počuť slová nádeje viac než kedykoľvek predtým. Toto nie je koniec, naopak, pre mnohých môže život s Bohom práve teraz začať!“ vyslovuje po premiére riaditeľ projektu Godzone Július Slovák.

Július Slovák. Foto: tím Godzone

Okrem filmového spracovania Godzone tour 2020 vytvoril Godzone tím, tak ako už každoročne, online dostupný časopis – Godzone magazín, ktorý ponúka inšpiratívne rozhovory, články, svedectvá a tiež zoznamy kresťanských spoločenstiev na Slovensku i v Českej republike. V prípade záujmu môžu ľudia tieto spoločenstvá kontaktovať, stať sa ich členmi, a tak budovať svoju vieru a duchovný život v spoločenstve.

Realizácia súčasného 12. ročníka Godzone tour bola zastrešená Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a Radou pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska v spolupráci so spoločenstvom SP.

Katarína Janovská


Ďalšie články