Sulík: Taraba klame. Neobvolávam opozičných poslancov, aby podporili odvolanie Matoviča

09.08.2022, 15:00 Ut

Richard Sulík. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Predseda SaS Richard Sulík odmieta tvrdenia o tom, že by obvolával opozičných poslancov s tým, aby bol odvolaný minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Strana SaS sa ohradila voči informáciám, ktoré sa podľa jej slov šíria na sociálnych sieťach a ktoré majú prezentovať aj niektorí poslanci Národnej rady SR. Označila ich za nepravdivé.

„Som pripravený brániť seba a stranu SaS, pretože niektoré nezmysly, ktoré sa o mne šíria, prekračujú všetky medze. Jedným z nich sú aj klamstvá Tomáša Tarabu, ktorý tvrdí, že obvolávam opozičných poslancov, aby bol odvolaný Igor Matovič. Rovnako to platí aj pri absurdnom klamstve o tom, že som rokoval s Miroslavom Sujom či o klamstve, že som prehováral Eduarda Hegera na predčasné voľby,“ uviedol v stanovisku Sulík.

Tomáš Taraba. Foto: TASR/Jakub Kotian

Šéf SaS to označil za špinavú hru s cieľom poškodiť strane a donútiť ju, aby ustúpila z požiadavky odchodu Matoviča z vlády. „Ak však nie je OĽaNO ochotné v záujme krajiny obetovať jeden post pre človeka, ktorý škodí Slovensku, tak naši ministri podajú na konci augusta demisiu aj bez toho, aby si niekto vymýšľal akékoľvek nepodložené a podlé klamstvá,“ dodal Sulík.

Poslanec NR SR Tomáš Taraba (strana Život – Národná strana, kandidoval na kandidátke ĽSNS) cez víkend na sociálnej sieti uviedol, že Sulík obvoláva opozíciu, „že by potreboval rýchlo odvolať Matoviča, lebo sa mu a jeho nominantom nechce odísť z vlády“. Taraba dodal, že nikto v opozícii nebude SaS a tejto vláde pomáhať vládnuť a za riešenie označil predčasné voľby.

SaS vypovedala koaličnú zmluvu a žiada vypracovanie novej. Ich požiadavkou je aj odchod Matoviča z vlády. Ak sa ich požiadavky nenaplnia do konca augusta, ministri za SaS chcú podať demisiu.

(tasr)

Ďalšie články od Redakcia
Ďalšie články