Slovinec Roglič ovládol ďalšiu etapu cyklistických pretekov

Závereèná 7. etapa cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico Cyklista Roglič. Foto: AP/TASR

Slovinský cyklista Primož Roglič sa stal celkovým víťazom pretekov Tirreno – Adriatico. Jazdec tímu Jumbo-Visma dokončil záverečnú 7. etapu pohodlným dojazdom v balíku na 52. pozícii. Víťazom etapy sa stal Belgičan Jasper Philipsen z Alpecin-Deceuninck.

V celkovom poradí pretekov mal Slovinec náskok 18 sekúnd pred Portugalčanom Joaom Almeidom z tímu UAE Emirates. Slovák Peter Sagan z tímu TotalEnergies sa do záverečného šprintu nezapojil a finišoval na 27. priečke. Celkovo obsadil Sagan v Taliansku 98. miesto s mankom 58:55 min na víťaza.

Roglič ovládol toto podujatie druhýkrát v kariére. Okrem celkového poradia pretekov triumfoval aj v bodovacej súťaži i horskom poradí. Biely dres získal druhý muž celkového poradia Portugalčan Almeida. V poradí tímov bol najúspešnejším tímom UAE Emirates.