Prihlásiť sa

Gender revolúcia sa na Slovensku už uskutočnila, ukazuje prípad Charlotte Srnčík

Charlotte Srnčík Charlotte Srnčík. Foto: reprofoto youtube.com/Som žena - dokumentárny film | 01.06. 2023

Aj na Slovensku sa vám už môže stať, že v ženskej šatni stretnete muža. Matriky na Slovensku totiž už vydávajú potvrdenia o zmene pohlavia aj pre osoby, ktoré neboli zbavené reprodukčnej schopnosti. A to na základe právne neúčinného odborného usmernenia.  

Charlotte Srnčík je slovenský transsexuál, ktorý od septembra tohto roku môže už aj úradne vystupovať ako žena. A to aj napriek tomu, že nebol zbavený reprodukčnej schopnosti, čo znamená, že Srnčík má stále mužské pohlavné orgány, a teda sa stále môže stať otcom dieťaťa.

Znamená to aj to, že Srnčík môže navštevovať ženské toalety a šatne, na internáte by mohol bývať na dievčenskej izbe, v prípade hospitalizácie či uväznenia by zrejme mal byť taktiež umiestnený na ženskom oddelení a ak by sa rozhodol športovať, mal by súťažiť so ženami.

Zároveň je vysoko pravdepodobné, že Srnčík nebude jediný a že takýchto prípadov je viac. Koľko presne nám ministerstvo vnútra nechce povedať. A rovnako nám nechce odpovedať ani na to, prečo vlastne povolilo matrikám úradné zmeny pohlavia, aj keď by vlastne nemalo.

Preto môžeme povedať, že prípad Srnčík je vlastne príbehom toho, ako sa na Slovensku uskutočnila gender revolúcia bez toho, aby si to verejnosť všimla. A otvára to otázku, či s tým Ficova vláda skutočne niečo urobí.

Poďme ale pekne poporiadku.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami