Djokovič sa stále nepodvolil tlaku na očkovanie. A dobre urobil

Snímka obrazovky 2022-07-18 o 18.30.52

Djokovič sa stále nepodvolil tlaku na očkovanie. A dobre urobil

Novakovi Djokovičovi hrozí, že po problémoch v Austrálii narazí aj v Spojených štátoch. Je to absurdné. Pretože dnes sme už v poznaní podstatne ďalej ako v januári. Je celkom zrejmé, že nátlak na očkovanie mladých ľudí je v rozpore s vedou, medicínou aj zdravým rozumom. Potvrdzujú to aktuálne dáta.

Na Djokovičovi treba oceniť, že ostal principiálny. Verejne vyhlásil, že nemení svoj postoj k očkovaniu ani pred turnajom US Open. Ak Spojené štáty neuvoľnia pravidlá, bude musieť ostať doma. Djokovič dodal, že mu nejde o politiku ani o kampane, ale len o právo na osobné rozhodnutie.

Navyše pravda a právo boli na strane Djokoviča už v januári, keď ho austrálske úrady otočili na letisku. Už vtedy bolo známe, že vírus sa šíri aj medzi očkovanými a ohrozuje prevažne seniorov. Djokovič pritom opakovane prekonal infekciu (ako väčšina tých, ktorí často cestujú) a mal prirodzenú protilátkovú imunitu.

Dôvody, pre ktoré Djokovič v Austrálii narazil, neboli medicínske, ale politické. Austrálčanov poburovalo, že úrady od nich vyžadujú očkovanie, no pri elitných športovcoch robia výnimky. Pandémia vrcholila, ľudia mali strach. Sudca sa síce Djokoviča zastal a konštatoval, že jeho víza sú platné, no minister vnútra definitívne rozhodol o zákaze vstupu. Aj preto, aby sa predišlo verejným nepokojom…

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]

Ďalšie články od Dag Daniš
Ďalšie články