Ministerstvo začne s ambulantnými lekármi rokovať týždeň pred ich kolapsom

Na snímke zľava dočasne poverený minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) a dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: Jaroslav Novák/TASR

Ambulantní poskytovatelia nevedia, akú pomoc im chce ministerstvo zdravotníctva ponúknuť. Od pádu vlády s nimi nikto nerokoval. V januári im pritom skončia zmluvy s dvoma poisťovňami a hrozí, že stovky ambulancií sa stanú nezmluvnými a všetko si zaplatí pacient.

Ministerstvo zdravotníctva v pondelok pre tlačovú agentúru TASR uviedlo, že rokovania so zástupcami poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti o ich dofinancovaní naďalej pokračujú. Rezort zdravotníctva by vraj chcel riešenie predstaviť do konca týždňa. Aj všetky tri zdravotné poisťovne vyjadrili vieru v to, že sa podarí dosiahnuť obojstranne akceptovateľnú dohodu.

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]