Prihlásiť sa

Päť tínedžeriek na nástupišti pri rómskej osade v Huncovciach napadlo 57-ročného muža

Most cez rieku Poprad v obci Huncovce v okrese Kežmarok na ceste tretej triedy medzi sa samotnou obcou a jej časťou obývanou Rómami, v blízkosti ktorej sa nachádza železničné nástupište. Foto: Milan Kapusta/TASR Most cez rieku Poprad v obci Huncovce v okrese Kežmarok na ceste tretej triedy medzi sa samotnou obcou a jej časťou obývanou Rómami, v blízkosti ktorej sa nachádza železničné nástupište. Foto: Milan Kapusta/TASR

Päť dievčat vo veku od 13 do 15 rokov napadlo v Huncovciach v okrese Kežmarok 57-ročného muža, pričom ho zbili, kopali doňho a okradli ho. Ako dnes informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, stalo sa tak ešte v stredu 8. marca podvečer na tamojšom železničnom nástupišti. Nástupište sa nachádza v tesnej blízkosti tamojšej rómskej osady.

Dievčatá pribehli k mužovi a začali na neho kričať, aby im dal peniaze. Ten im odvetil, že žiadne nemá. Následne ho však strhli na zem, kde ho bili a kopali do celého tela. Z bundy mu vzali puzdro, v ktorom mal osobné doklady, z nohavíc zase mobilný telefón a z vaku potraviny. Potom ušli preč. Napadnutý muž pri útoku utrpel viacero povrchových poranení a odrenín.

Okresný vyšetrovateľ v Kežmarku už vzniesol obvinenie štyrom dievčatám z Huncoviec vo veku 14 a 15 rokov, trinásťročná slečna nie je trestnoprávne zodpovedná. Obvinené osoby sú stíhané na slobode.

(sita, krk)