Pani prezidentka, nevoďte zahraničné návštevy do Teplárne

Český prezident Pavel počas návštevy Teplárne. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Pozývanie zahraničných návštev do Teplárne je falošný kult prezidentky Čaputovej. Dve obete si zaslúžia niečo viac ako ideologické vyhlásenia.

Kto by si to nevšimol. Keď bol na návšteve Slovenska holandský kráľ Vilam-Alexander s manželkou, po nich nový český prezident Pavel, v ich programe bola návšteva podniku Tepláreň.

Pieta pred dvoma zabitými chlapcami je na mieste, vrah a jeho motívy však v ničom neprezentujú slovenskú mentalitu a spoločnosť. Prezidentka Čaputová príležitosť zahraničných návštev zneužíva na ideológiu a poškodzuje povesť Slovenska.

Celý národ odsúdil vraždu na Zámockej a sme tolerantná spoločnosť. Prezidentka Čaputová o Slovensku vytvára zdanie opaku.

Problém je niekde úplne inde a politici na čele s prezidentkou riešia zástupnú tému, ktorá poškodzuje naše meno.

V Holandsku bolo v roku 2021 až 716 útokov na homosexuálov, vo Francúzsku 3 790 útokov,  v Spojenom kráľovstve dokonca vyše 30-tisíc takýchto zdokumentovaných útokov. V Nórsku bol minulý rok tiež teroristický útok na homosexuálny bar, vrah zabil dvoch ľudí, desiatich zranil, k teroristickým útokom dochádza opakovane v USA, Francúzsku a ďalších štátoch. Počet útokov na komunitu rastie z roka na rok aj o 20 percent, viac sme o tom písali tu.

Otázka na Prezidentský palác: Ako je to možné, ak všetky tieto krajiny majú dúhovú legislatívu?

Pretože problém je inde. Posúďte toto:

Juraj Krajčík, ktorý vraždil na Zámockej ulici, sa hlásil ku komunite známej ako Terrorgram Collective. Špeciálne sa im poďakoval vo svojom „manifeste“, hlásil sa k nim a oceňoval radikalizáciu, ktorú mu poskytli. Ide o čistý extrémizmus, propagovanie vraždenia a vzhliadanie k nacistickému kultu. Terrorgram Collective funguje na Telegrame, používa krycie mená a viaceré účty, takže nie je známe, o koho ide.

Presnejšie: doteraz nebolo. Až sa pri Krajčíkovi odhalili.

(viac…)
Jaroslav Daniška

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]