Výpovede poškodených mamičiek. Internetová podvodníčka stále úraduje

MARTIN – Monika z rôznych účtov prispieva do skupín a bazárov venujúcim sa predaju detského oblečenia, kde inzeruje oblečenie či potreby pre deti. Pre Žilinský Štandard prehovorila svedkyňa.

podvod_zena_predaj Údajná internetová podvodníčka prehovorila: Obvinenia sa nezakladajú na pravde. FOTO: archív FB

Podľa informácií na sociálnych sieťach pochádza Monika z Martina, no podľa viacerých čitateľov je možné, že žije v Púchove.

Či sú fotky „ukradnuté“ od iných predajcov, nevieme vo všetkých prípadoch potvrdiť ani vyvrátiť. Niektoré oblečenie ponúka na predaj, iné daruje. Sú však aj prípady, kde napísala srdcervúci príbeh o zlej rodinnej situácii a žiadala od ostatných materiálnu pomoc.

Na Moniku upozorňuje viacero inzertných skupín ako na podvodníčku, na ktorú si treba dávať pozor. Na druhej strane, Monika zverejňuje mená osôb, ktoré na ňu upozornili a označuje ich za podvodníkov či nedôveryhodných predajcov.

Pre Žilinský Štandard prehovorila svedkyňa, ktorá nechce byť menovaná. „Ja, moja kamarátka a ešte ostatné mamičky sme na slečnu upozornili v skupinách, že je podvodníčka. No nastalo, že sa nám vyhrážala na sociálnej sieti a aj na verejnosti. Dokonca urobila podvodníčky z nás – ‚rozniesla‘ nás všade v skupinách, kde nás označila za podvodníčky,“ opísala svoju skúsenosť svedkyňa.

Podľa svedkyne sa Monika vydáva za mamičku, ktorá je so svojimi tromi deťmi v núdzi. „Tak vypisuje do rôznych skupín, aby jej ľudia pomohli. Ľudia jej pošlú balík, napríklad oblečenia, ktorý potom ona predáva na internete. V jednej skupine dokonca tvrdila, že má rakovinu, aby sa jej ľudia vyzbierali na liečbu. Nakoniec zaprela aj vlastnú matku.“

Všimli sme si, že pod pár príspevkami, ktoré vyzývali na opatrnosť pred Monikou, sa zapojila do konverzácie žena, ktorá by podľa všetkého mala byť Monikina matka. Ozývala sa však ona alebo Monika? Podľa našej svedkyne to nebola matka, ale Monika. „Písala vulgárne a škaredo aj voči starším ženám. Hneď sme vedeli, že to nebude jej matka, ona má aj iný štýl písania.“

Majiteľka stránky Nádej v jednej osôbke, ktorá vyrába vianočné ozdoby a z predaja hradí rehabilitácie pre postihnutú dcérku Ellie, má s Monikou ďalšiu nepríjemnú skúsenosť. „…Objavila sa nám tu podvodníčka, ktorá reaguje na vaše komentáre a posiela svoje číslo účtu a tým pádom okráda ľudí,“ napísala majiteľka stránky na sociálnej sieti.

Podľa našej svedkyne si dokonca stiahla jej fotky výrobkov a tvorby. „Tým prišla mamička o zákazníkov. Hoci sa hneď roznieslo, že je to podvod, žiaľ, stihla okradnúť. Potom sa verejne aj na sociálnej sieti mamičke vyhrážala, že príde aj s manželom a dieťa jej vezmú. Dokonca ju tiež označila vo viacerých skupinách za podvodníčku.“

Podľa viacerých čitateľov je Monika „známa firma“. Vo väčšine prípadov získa od kupujúcich malú finančnú sumu, ktorá sa pohybuje v desiatkach eur. Oklamaných ľudí však pribúda. „Podáva sa na ňu hromadné trestné oznámenie. Jedno je už v riešení,“ dodala mamička na záver.


Štátnej forme pomoci rodinám s deťmi na Slovensku trvalo až 18 rokov, kým z pôvodných 13,32 eura poskočila na niečo vyše 43 pred dvomi rokmi. Krok, ktorý priklepol na dieťa ešte zhruba o stovku viac,…
Prejsť na článok