Pokus o vraždu nemeckého kritika islamu. Afganec dobodal šesť ľudí, policajt je v ohrození života

ilustracnyobrazok-transformed Foto: @KKermansha45390/X

V piatok sa okolo poludnia v centre nemeckého Mannheimu odohral krvavý útok a pokus o zavraždenie Michaela Stürzenbergera pri stánku jeho hnutia Pax Europa.

Existujú vážne bezpečnostné témy, o ktorých sa na Slovensku zatiaľ veľmi nehovorí, a ,chvalabohu, ani nevie. Jednou z nich je takzvaný knife-crime, kriminálne útoky nožom. Preslávený je nimi Londýn, kde je takýchto útokov vyše 10-tisíc ročne, štatistiku za niekoľko rokov si možno pozrieť tu, v Anglicku a Walese ich je okolo 50-tisíc ročne. Angličania hovoria, že kvôli nim sa necítite bezpečne nikde na ulici, ani keď kráčate na prechode či čakáte na zelenú.

Nemecko zažilo extrémny prípad tohto druhu zločinu, kombinovaný s islamizmom.

Útočník dlhým nožom napadol Stürzenbergera a ďalších štyroch členov hnutia. Ťažko zranil zasahujúceho policajta, ktorý v dôsledku prerezaných tepien na krku v nemocnici bojuje o život. Následne útočníka postrelil ďalší zasahujúci policajt.

Útok sa odohral pri politickom podujatí s mottom „stop politickému islamu“, a keďže stretnutie organizátori streamovali naživo, krvavé udalosti sa do éteru dostali okamžite.

Útočníkom bol bradatý 25-ročný muž pôvodom z Afganistanu Sulaiman A., ktorý do Nemecka prišiel v roku 2013. Doteraz nebol úradom podozrivý.

Upozorňujeme, že nasledujúce video nie je vhodné pre citlivé povahy:

Stürzenberger, ktorý je po včerajšej operácii pri vedomí, bol v rokoch 2003 až 2004 hovorcom mníchovskej CSU. Predtým pracoval ako novinár, okrem iného ako športový reportér pre súkromné televízie.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami