V tomto predvolebnom období pracovali sociologické agentúry so siedmimi štátmi, ktoré nie sú naklonené k žiadnej z dvoch hlavných politických strán. Posledný prieskum agentúry RealClear Politics však poukázal na ďalší štát.
New Hampshire je rozlohou pomerne malý štát. So susedmi tvoria historický región Nové Anglicko, malý úsek hranice má s Kanadou. V tejto časti na severovýchode Spojených štátov je tradíciou silná podpora Demokratickej strany a celkovo ľavicových politík, ako je vidieť na prípade rozhodnutia Najvyššieho súdu (SCOTUS) o homosexuálnych zväzkoch.
Tie súd uviedol do federálneho práva v roku 2015 rozsudkom Obergefell verzus Hodges. Štáty Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, Rhode Island a Vermont uzákonili rovnosť zväzkov rovnakého pohlavia s manželstvom pred týmto rokom.
Z prieskumu, ktorý RealClear Politics uskutočnil 30. októbra vyplýva, že voliči v New Hampshire nie sú pevne rozhodnutí v otázke voľby prezidenta Spojených štátov. Kým do konca októbra agentúra konštatovala náchylnosť k demokratickej kandidátke Kamale Harrisovej (leaning Democratic), v súčasnosti štátu priradila kategóriu „nerozhodné“ (toss-up).
To do istej miery nahráva republikánskemu kandidátovi Donaldovi Trumpovi, ktorému zároveň spomínaná agentúra zvýšila šance o 0,4 percentuálneho bodu. Predpokladané rozdelenie síl medzi Trumpom a viceprezidentkou Harrisovou je 219 voliteľov k 211, čím sa potenciálne posilnila republikánska pozícia.
Na víťazstvo v prezidentských voľbách však kandidát potrebuje najmenej 270 voliteľských hlasov – nadpolovičná väčšina z 538 všetkých voliteľov, ktorí sú špecifickým pomerom rozdelení medzi jednotlivé štáty. Ich počet je určený tým, koľko miest danému štátu prislúcha v Senáte a Snemovni reprezentantov.
Keďže v prípade Trumpa ani Harrisovej agentúra RealClear neidentifikovala prekročenie tejto hranice, americké prezidentské voľby sľubujú napínavý súboj.