|   2025-11-10 09:46:16

Minister Šaško: Zranení po zrážke vlakov sú mimo ohrozenia života

Po zrážke dvoch vlakov pri Pezinku nie je nikto z pacientov v ohrození života. Minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas) informoval, že v nemocniciach skončilo 79 ľudí, z toho dvaja sú ťažko zranení.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava zostáva hospitalizovaných 13 pacientov. Podľa ministra išlo najmä o úrazy končatín, hrudníka, hlavy a tržné rany, pričom najvážnejšie zranenia majú dvaja mladí ľudia vo veku 18 až 20 rokov.

Po nehode aktivovali v UNB traumatologický plán. Na mieste zasahovalo 15 posádok – 13 záchranárskych a dve lekárske. Do akcie sa zapojili aj Slovenský Červený kríž, policajti, hasiči, dobrovoľní záchranári a bratislavská župa, ktorým minister poďakoval za rýchlu a profesionálnu pomoc.

Bratislavský samosprávny kraj zabezpečil náhradnú autobusovú dopravu pre cestujúcich, ktorí neboli hospitalizovaní. K zrážke vlakov REX 1814 a Ex 620 došlo v nedeľu večer pri Pezinku, pravdepodobne po prechode jedného z vlakov na červenú. Pri nehode nikto nezomrel.

(tasr, sie)