Riaditeľka popradskej školy nepodala na študenta trestné oznámenie
Riaditeľka Spojenej školy Dominika Tatarku v Poprade Mária Vojtaššáková sa vyjadrila k incidentu, ktorý sa odohral pred školou 7. novembra a vyvolal silnú spoločenskú odozvu.
Zdôraznila, že jej kroky v súvislosti s vulgárnym nápisom pred školou boli motivované zodpovednosťou a ochranou bezpečia, nie politickými postojmi či trestným úmyslom.
Až dodatočne zistila, že išlo o žiaka školy Michala s prezývkou „Muro“, no trestné oznámenie nepodala. Zároveň sa dištancovala od akejkoľvek politickej ideológie a vyzdvihla zrelý a kultivovaný postoj ostatných žiakov.
Diskusia s predsedom vlády bola podľa nej vopred oznámená, nepovinná a zabezpečené bolo aj alternatívne vyučovanie. Riaditeľka zároveň apeluje na dôležitosť rešpektu, slušnej komunikácie a hodnotového vedenia mladých ľudí.
Poďakovala sa všetkým, ktorí vyjadrili podporu škole a zdôraznila, že jej jedinou lojalitou je výchova a vzdelávanie detí.
(mja)