Žilinka: Vyšetrovanie útoku v Spišskej Starej Vsi je v záverečnej fáze
Vyšetrovanie tragického útoku, ktorý sa odohral 16. januára 2025 na Gymnáziu v Spišskej Starej Vsi, vstupuje do záverečnej fázy. Informoval o tom generálny prokurátor Maroš Žilinka na sociálnej sieti.
Pri útoku prišli o život dve ženy – 18-ročná študentka školy a 51-ročná zástupkyňa riaditeľky. Ďalšia žiačka utrpela zranenia. Polícia v súvislosti so skutkom obvinila 18-ročného študenta gymnázia z úkladnej vraždy. Následne bol vzatý do vyšetrovacej väzby.
Generálna prokuratúra v priebehu vyšetrovania identifikovala viaceré nedostatky v súvislosti s tragickou udalosťou. Podľa informácií z júna boli pochybenia zistené pri prestupe útočníka na inú školu, a to na oboch gymnáziách, kde študoval. Nezrovnalosti sa týkali aj postupov úradov práce, sociálnych vecí a rodiny.
Záver vyšetrovania bude sprevádzaný rekonštrukciou udalostí, ktorá sa uskutoční na mieste činu.
(tasr, sie)