Rusko odsúdilo nemeckého ministra za varovanie pred možným útokom na NATO
Moskva v pondelok odsúdila ako „vojnovú rétoriku“ varovanie nemeckého ministra Borisa Pistoriusa, podľa ktorého by Rusko v blízkej budúcnosti mohlo zaútočiť na člena Severoatlantickej aliancie (NATO).
„V Rusku nie sú žiadni zástancovia akejkoľvek konfrontácie s NATO,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov podľa štátnej tlačovej agentúry TASS.
Reagoval na rozhovor nemeckého ministra pre noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung, v ktorom Pistorius uviedol, že ruský útok proti niektorej krajine NATO je predstaviteľný v roku 2029.
„Z európskych metropol čoraz viac počuť takúto militaristickú a vojnovú rétoriku,“ povedal Peskov a zdôraznil, že Rusko podniká kroky na ochranu vlastných záujmov.
Moskva opakovane obviňuje NATO, že sa vyzbrojuje na vojnu proti Rusku, napísala DPA. Podľa ruského prezidenta Vladimira Putina je nezmysel tvrdiť, že jeho krajina chce napadnúť člena Aliancie. Vyjadrenie nemeckého ministra odsúdil aj ruský rezort diplomacie, podľa ktorého ide o vyhlásenie „agresora“.
(tasr, mja)