|
2025-11-18 15:35:00
Meta mazala príspevky na žiadosť vlád Hegera a Ódora, tvrdí Šutaj Eštok
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) obvinil predchádzajúce vlády (2022 – 2023) zo zneužívania štátnych inštitúcií na cenzurovanie politických názorov.
Tvrdí, že zástupcovia vlád Eduarda Hegera a Ľudovíta Ódora mali žiadať spoločnosť Meta o blokovanie a mazanie príspevkov kritizujúcich vtedajšiu vládu a liberálne postoje.
Do tejto činnosti boli údajne zapojené inštitúcie ako Rada pre mediálne služby a Centrum boja proti hybridným hrozbám.
Minister avizoval konkrétne kroky. Navrhne audit v Rade pre mediálne služby a prehodnotenie Centra boja proti hybridným hrozbám. Centrum by chcel nahradiť špecializovanými útvarmi s ľuďmi, ktorí si „ctia zákon a nestrannosť“.
(tasr, lup)