|   2025-11-18 15:35:00

Meta mazala príspevky na žiadosť vlád Hegera a Ódora, tvrdí Šutaj Eštok

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) obvinil predchádzajúce vlády (2022 – 2023) zo zneužívania štátnych inštitúcií na cenzurovanie politických názorov.

Tvrdí, že zástupcovia vlád Eduarda Hegera a Ľudovíta Ódora mali žiadať spoločnosť Meta o blokovanie a mazanie príspevkov kritizujúcich vtedajšiu vládu a liberálne postoje.

Do tejto činnosti boli údajne zapojené inštitúcie ako Rada pre mediálne služby a Centrum boja proti hybridným hrozbám.

Minister avizoval konkrétne kroky. Navrhne audit v Rade pre mediálne služby a prehodnotenie Centra boja proti hybridným hrozbám. Centrum by chcel nahradiť špecializovanými útvarmi s ľuďmi, ktorí si „ctia zákon a nestrannosť“.

(tasr, lup)