Českí opoziční predsedovia poslaneckých klubov idú na Slovensko
Predsedovia poslaneckých klubov ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN vyrážajú vo štvrtok ráno vlakom z Prahy do Bratislavy. Marek Benda (ODS), Jan Jakob (TOP 09), Tom Philipp (KDU-ČSL) a Michaela Šebelová (STAN) reagujú na nedávnu návštevu šéfa SPD Tomia Okamuru na Slovensku. Cestu dopĺňa poslankyňa Pirátov Katerina Demetrashvili.
Kluby ODS a TOP 09 oznámili cestu na sociálnej sieti X bez podrobného programu. Plánujú stretnutia so slovenskou opozíciou a požiadajú o prijatie predsedom Národnej rady Richarda Rašiho. Benda začiatkom decembra vysvetlil, že Okamurova cesta slúžila len vznikajúcej vládnej koalícii.
Okamura uskutočnil prvú zahraničnú cestu ako šéf Poslaneckej snemovne výlučne s poslancami ANO, SPD a Motoristov. Členovia organizačného výboru navrhovali účasť podpredsedu ODS Jana Skopečka, no koaliční zástupcovia ju odmietli.
(tasr, sie)