Viceprezident USA Vance si vyskúšal dril Navy SEALs
Viceprezident USA JD Vance sa zúčastnil na fyzickom tréningu s elitnými jednotkami Navy SEALs v kalifornskom Coronade, informuje Fox News.
Po 90-minútovom cvičení, ktoré zahŕňalo nosenie kmeňov, veslovanie v oceáne či prekonávanie lanových prekážok, priznal, že sa cíti, akoby ho prešiel nákladný vlak. Na sociálnej sieti zároveň vyjadril obdiv a vďaku vojakom špeciálnych síl za ich službu a vysoké štandardy.
Vance, ktorý v minulosti slúžil v Iraku ako príslušník námornej pechoty, zdôrazňuje, že jeho vojenská minulosť zásadne formovala jeho pohľad na bezpečnostnú politiku aj zodpovednosť lídrov pri vysielaní vojakov do konfliktov.
Akcia zapadá do širšej snahy Trumpovej administratívy propagovať fyzickú pripravenosť armády, čo zdôrazňuje aj minister vojny Pete Hegseth. Ten pravidelne apeluje na potrebu bojovej kondície – od bežných vojakov až po generálov.
(mja)