Predsedníčke Úradu na ochranu oznamovateľov uvoľnili kolesá na aute
Predsedníčka Úradu na ochranu oznamovateľov Zuzana Dlugošová podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa po tom, ako na jej aute v piatok ráno zistili uvoľnené kolesá.
Úrad upozornil, že nejde o bežný vandalizmus ani nevydarený žart, ale o konanie, ktoré mohlo mať vážne až tragické následky pre vodičku aj ostatných účastníkov cestnej premávky.
Podľa riaditeľky odboru prevencie a komunikácie Márie Hunkovej úrad nebude špekulovať o možných motívoch incidentu. Ich objasnenie ponecháva na orgány činné v trestnom konaní.
Úrad zároveň vyzval políciu, aby prípad dôsledne vyšetrila a vyvodila zodpovednosť voči osobe, ktorá ohrozila ľudský život a bezpečnosť na cestách. Úrad na ochranu oznamovateľov zdôraznil, že podobné konanie nemožno zľahčovať ani bagatelizovať.
(tasr, mja)