Prihlásiť sa

Čínska polícia zatkla po 29 rokoch muža podozrivého z vraždy. Medzičasom milionára

Polícia zatkla na juhu Číny muža podozrivého zo spáchania vraždy, ktorý sa počas 29 rokov na úteku pred spravodlivosťou stal milionárom. S odvolaním sa na správy čínskych médií o tom v piatok informuje agentúra AFP.

Ilustračný obrázok. Foto: Henrich Mišovič/TASR Ilustračný obrázok. Foto: Henrich Mišovič/TASR

Zatknutý muž, uvádzaný len pod priezviskom Siung, bol podľa čínskeho denníka Pej-ťing čching-nien pao hľadaný pre podozrenie z toho, že iného muža v roku 1993 dobodal na smrť. Policajti cestovali vyše 1 200 kilometrov – z mesta Siang-jang v provincii Chu-pej do mesta Chuej-čou v provincii Kuang-tung –, aby ho zatkli.

Zo sídla, v ktorom sa tam ukrýval a kde žije aj jeho matka, ho podľa čínskych médií policajti vyviedli tak, že sa vydávali za predstaviteľov protipandemických úradov.

AFP v tejto súvislosti pripomína, že predmetná provincia Kuang-tung čelí opätovnému nárastu prípadov nákazy koronavírusom, pričom epicentrom infekcie je provinčná metropola Kanton.

Zatknutý Siung sa medzičasom – desiatky rokov po spáchaní zločinu, z ktorého je obvinený – vypracoval z bežného zamestnanca na milionára žijúceho v luxusnom byte. Uvádza to zmienený čínsky denník bez podrobností o tom, ako prišiel k svojmu majetku.

(tasr)