Prihlásiť sa

Bjørn Lomborg a Jordan Peterson: Svet má zle nastavené priority

children-306607 Ilustračný obrázok. Foto: Pixabay.

Svet nesmeruje k dosiahnutiu 169 cieľov trvalo udržateľného rozvoja, ktoré OSN vytýčila do roku 2030. Bjørn Lomborg a Jordan Peterson tvrdia, že veci vieme robiť aj lepšie. V úvahe pre New York Post konštatujú, že „morálny imperatív je jasný: prioritne musíme robiť tie najlepšie veci“.

Počas koncoročných sviatkov sa tradične zamýšľame nad dôsledkami svojho správania v minulosti a uvažujeme o tom, čo dobré by sme chceli dosiahnuť v nadchádzajúcich dvanástich mesiacoch. Keď si napríklad dávame predsavzatia, snažíme sa určiť, ako sa môžeme vo svojom živote zlepšiť. Možno by sme pri tejto príležitosti mohli uvažovať aj o tom, ako by sme takéto zlepšenie mohli dosiahnuť v širšom meradle.  

V roku 2015 sa svetoví lídri pokúsili riešiť hlavné problémy, ktorým ľudstvo čelí, stanovením cieľov udržateľného rozvoja (SDGs) – súboru 169 cieľov, ktoré je potrebné dosiahnuť do roku 2030.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami