Bjørn Lomborg a Jordan Peterson: Svet má zle nastavené priority

Školáčka. Foto: Pixabay.
Ilustračný obrázok. Foto: Pixabay.

Svet nesmeruje k dosiahnutiu 169 cieľov trvalo udržateľného rozvoja, ktoré OSN vytýčila do roku 2030. Bjørn Lomborg a Jordan Peterson tvrdia, že veci vieme robiť aj lepšie. V úvahe pre New York Post konštatujú, že „morálny imperatív je jasný: prioritne musíme robiť tie najlepšie veci“.

Počas koncoročných sviatkov sa tradične zamýšľame nad dôsledkami svojho správania v minulosti a uvažujeme o tom, čo dobré by sme chceli dosiahnuť v nadchádzajúcich dvanástich mesiacoch. Keď si napríklad dávame predsavzatia, snažíme sa určiť, ako sa môžeme vo svojom živote zlepšiť. Možno by sme pri tejto príležitosti mohli uvažovať aj o tom, ako by sme takéto zlepšenie mohli dosiahnuť v širšom meradle.  

V roku 2015 sa svetoví lídri pokúsili riešiť hlavné problémy, ktorým ľudstvo čelí, stanovením cieľov udržateľného rozvoja (SDGs) – súboru 169 cieľov, ktoré je potrebné dosiahnuť do roku 2030.

Bjørn Lomborg

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]