Prihlásiť sa

Robert Fico: Idem do kampane, v ktorej ma chcú zatvoriť

Robert Fico. Foto: Matúš Zajac Robert Fico. Foto: Matúš Zajac

S predsedom Smeru Robertom Ficom sme sa rozprávali o kauzách Smeru, prečo háji všetkých obvinených nominantov svojej strany a či možno od Smeru po voľbách, ak by sa strana vrátila k moci, očakávať revanš. Či si vie predstaviť, že by mohol vládnuť so stranou Republika, či je ochotný ustúpiť Pellegrinimu a nebyť osobne členom vlády, respektíve, ako by reagoval na vyšetrovateľov a špeciálnu prokuratúru, ak by sa vrátil k moci. Začali sme ale otázkami o vojne na Ukrajine, čo treba spraviť, aby sme neskĺzli do priamej vojny s Ruskom a čoho sa obáva do 30. septembra. Pýtajú sa Dag Daniš a Jaroslav Daniška.

Pred piatimi rokmi ste presadzovali, aby sme boli súčasťou „pevného jadra EÚ“. Milan Šimečka a niektorí progresívni novinári vtedy tvrdili, že ste lepšou alternatívou ako nacionalista Sulík. Minister Kaliňák dostal vyznamenanie od amerického ministra zahraničných vecí Kerryho. Dnes ste v konflikte s EÚ aj Američanmi, prezidentku kritizujete za jej proatlantickú politiku. Čo sa stalo?


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami