Boj proti korupcii a jej digitálne riešenie

Foto: Polícia Slovenskej republiky/FB

Svetoví lídri neplnia svoj globálny prísľub, že potlačia korupciu. Možno to zmeniť pomocou elektronického verejného obstarávania, ktoré je jednou zo svetovo najefektívnejších politík v boji s korupciou. Ide jednoduché a lacné riešenie, ktoré môže krajinám priniesť až miliardy dolárov.

Korupcia predstavuje obrovský globálny problém, ktorý pravdepodobne stojí viac ako 1 bilión dolárov ročne, čo predstavuje 120 dolárov na každú osobu na svete. Svetoví lídri už dlho sľubujú, že korupciu potlačia, ale, žiaľ, nikam sa neposúvame. Nový výskum teraz uvádza prekvapivo jednoduchý a lacný spôsob, ako znížiť korupciu, ktorý môže krajinám priniesť stovky miliónov alebo dokonca miliardy dolárov.

Bjørn Lomborg

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]