Zber a triedenie odpadu na Slovensku je na pleciach domácností. Štatistiky o miere separovania komunálneho odpadu sa postupne zlepšujú, no aj napriek tomu odpad stále končí aj v nesprávnych nádobách, či na úplne nevhodnom mieste.

Namiesto toho, aby ľudia odpad odniesli tam kde patrí, vyhadzujú ho ku kontajnerom pri bytovkách. "Sme malé mestečko, pomaly každý každého pozná a toto po sebe nechávame na verejnosti? Takúto hanbu? Doma či v robote sa budú hrať na paničky či pánov a pri takejto "práci" sú to obyčajné prasce," napísala na sociálnej sieti obyvateľka z Rajca Iveta.