„Celoslovenská kampaň Do práce na bicykli, do ktorej je aktívne zapojená aj trenčianska samospráva, má pred sebou ešte týždeň. V Trenčíne chodí počas mesiaca jún do práce a späť inak ako autom 229 registrovaných tímov, ktoré vytvorilo 822 účastníkov. Svoje cesty si zaznamenávajú na stránke kampane,” informovala radnica na webovej stránke.
Do dnešného dňa tak už spolu najazdili viac ako 90-tisíc kilometrov na bicykloch, prešli viac ako 2 200 kilometrov peši a precestovali viac ako 13-tisíc kilometrov verejnou dopravou.
Okrem toho je pre Trenčín príjemným prekvapením aj víťazstvo samosprávy v žrebovaní o nové cyklostojisko a jedinečné solárne svietidlá, ktoré budú zabudované priamo do cyklotrasy a poskytnú osvetlenie počas noci.
„Podmienku účasti v žrebovaní, ktorou bolo aspoň 100 zaregistrovaných súťažiacich v samospráve, splnilo až 29 samospráv a medzi nimi aj Trenčín. Tri vyžrebované samosprávy nezískajú len stojiská alebo solárne svietidlá, ale aj ich kompletnú inštaláciu na miesto, ktoré si samé vyberú,” doplnilo mesto.