Riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld je rád, že sa im v tomto ťažkom období podarilo dohodnúť s lekárkou Lenkou Turoňovou na spolupráci, najmä v čase, keď počúvame o návrhoch z dielne Ministerstva zdravotníctva o rušení detských pohotovostí pre nedostatok detských lekárov. „Už takmer štyri mesiace aktívne pracujeme na otvorení tejto ambulancie, máme všetky potrebné povolenia, aj zariadenú ambulanciu. Už len čakáme na zazmluvnenie od zdravotných poisťovní," uviedol riaditeľ nemocnice.
Odborníkov v tejto oblasti je na Slovensku žalostne málo, preto je nemocnica rada, že lekárka Turoňová bude pracovať v Kysuckej nemocnici a pomôže detským pacientom, aby nemuseli za touto liečbou dochádzať do iných regiónov. „Okrem otvorenia novej ambulancie rozširujeme činnosť pracoviska denzitometrie, ktoré bude vykonávať vyšetrenie aj pre deti," dodal Šenfeld.