Prihlásiť sa

Zápas, ktorý presahuje hranice futbalu. Slovensko zabojuje o prvé miesto tabuľky proti Portugalsku

Tréning Portugalska pred zápasom kvalifikácie ME 2024 proti Slovensku Cristiano Ronaldo na tréningu pre zápasom Slovensko - Portugalsko. Foto: Martin Baumann/TASR

V piatok čaká Slovensko veľký futbalový večer. V Bratislave na Národnom futbalovom štadióne sa uskutoční dôležitý zápas kvalifikácie budúcoročných majstrovstiev Európy, naši reprezentanti si v priamom súboj o priebežné čelo tabuľky J-skupiny zmerajú sily s Portugalskom. Stretnutie však presahuje hranice futbalu či športu. Azda niet človeka, ktorý by nepoznal kapitána nášho najbližšieho súpera – jedného z najlepších športovcov všetkých čias Cristiana Ronalda.

Toto tvrdenie potvrdzujú aj obrázky z bratislavského letiska, prípadne z jedného z luxusných hotelov v našom hlavnom meste, kde je portugalská reprezentácia ubytovaná. Na oboch miestach sa vo štvrtok nachádzalo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli dostať čo najbližšie k päťnásobnému víťazovi Zlatej lopty, v ideálnom prípade sa s ním odfotiť, či získať autogram. Aj vyhlásené „rockové hviezdy“ by mohli niekdajšiemu hráčovi Sportingu Lisabon, Manchestru United, Realu Madrid a Juventusu Turín závidieť.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami